Wie zijn we, wat doen we en waar kunt u ons vinden?


Hieronder vindt u wat extra informatie over onze club.

Missie

De missie van onze club

Onze club heeft tot doel de lichamelijke ontwikkeling en het welzijn van al haar leden te bevorderen, door de organisatie van een zo ruim mogelijk aanbod van de diverse disciplines binnen de gymnastiek en dans, en dit voor alle leeftijden, zowel op recreatief als competitief vlak binnen een kwalitatief en medisch verantwoord kader. Zo willen wij op een aangename manier de jongeren en ouderen onder ons stimuleren om te blijven bewegen. Beweging is de grondslag van een gezond lichaam.

Bestuur

Wie zit er in het bestuur?

Tessa Deuwel

Coördinator

tessa.deuwel@rapenvrank.be

0476 58 44 43

Hovenierstraat 34, 9940 Evergem

Rudy Deuwel

Secretaris

rudy.deuwel@telenet.be

0474 99 39 21

Maagdekensstraat 20, 9940 Evergem

Kathleen Fouache

Penningmeester en ombudsvrouw

kathleen.fouache@telenet.be

0476 58 45 11

Maagdekensstraat 20, 9940 Evergem

Lieselot Geirnaert

Website

lieselot.geirnaert@rapenvrank.be

0495 82 30 00

Doorzele Dries 1A, 9940 Evergem

Frank De Wildeman

Voorzitter

frankdewildeman@skynet.be

09 357 47 80

Lovendonk 4, 9940 Sleidinge

Trainers en trainsters

Wie zijn onze trainers en trainsters?

trainer

Alanis Joliet

alanisjoliet28@gmail.com
trainer

Alix Veireman

alixveireman@hotmail.com
trainer

Amber Deweirdt

amberdeweirdt05@gmail.com
trainer

Amber De Donder

amber.dedonder@telenet.be
trainer

Anke Weckx

ankeweckx@hotmail.com
trainer

Anneleen Van Ryssel

anneleenvanryssel@hotmail.com
trainer

Annelies Goethals

anneliesgoethals@outlook.com
trainer

Anouchka Aerssens

anouchka_a@msn.com
trainer

Artuur Maertens

artuur.maertens@gmail.com
trainer

Bebelle Martens

bebelleruffai@outlook.com
trainer

Betty Obasi

bettyobasi6@gmail.com
trainer

Britt Heylens

pascal.heylens@telenet.be
trainer

Celia De Decker

celiadedecker@hotmail.com
trainer

Chinouk Van De Vijver

chinoukvdv@outlook.com
trainer

Danae Denolf

danae.denolf@sfevergem.be
trainer

Delfien Dierickx

fam.dierickx@telenet.be
trainer

Delphine Van De Walle

delphine_vdw_@hotmail.com
trainer

Elena Van Zele

elena.vanzele@hotmail.com
trainer

Eline Stout

eline.stout@hotmail.com
trainer

Eline Van De Walle

elinevdw@hotmail.com
trainer

Eline Van Der Linden

vdl_eline@hotmail.com
trainer

Els De Bruyckere

marc.van.de.walle5@telenet.be
trainer

Elvier Buysse

elvierbuysse@gmail.com
trainer

Emma Deweirdt

emma.deweirdt@hotmail.com
trainer

Febe De Neve

febe.deneve@gmail.com
trainer

Femke Van Herck

femkevanherck@hotmail.com
trainer

Fien Vander Meulen

fienvdm01@gmail.com
trainer

Frank De Wildeman

frankdewildeman@skynet.be
trainer

Ilka Van De Woestyne

ilka.vandewoestyne@hotmail.be
trainer

Ina Gaelens

gaelensina25@hotmail.com
trainer

Jade Mortier

styn.mortier@telenet.be
trainer

Jan Smet

jn_smet@yahoo.com
trainer

Jan Dryhoel

jan.dryhoel@skynet.be
trainer

Jana Hamerlinck

eddy.hamerlinck@telenet.be
trainer

Jana Librecht

mickeysofie@telenet.be
trainer

Jana Stout

jana.stout@hotmail.be
trainer

Jasna Moreels

jasnamoreels98@gmail.com
trainer

Jasper De Buck

jasper.de.buck@hotmail.com
trainer

Jasper Andries

repsaj.andries@hotmail.com
trainer

Jindra Hamerlinck

eddy.hamerlinck@telenet.be
trainer

Joselien Neyt

neytjoselien@hotmail.com
trainer

Justine Van Ryckeghem

justine_vanryckeghem@hotmail.com
trainer

Kaat Tavernier

tavernierkaat@gmail.com
trainer

Karen Simoens

karen.simoens@telenet.be
trainer

Karin Marievoet

karinmarievoet16@gmail.com
trainer

Kiana Verschraegen

kianaverschraegen@hotmail.com
trainer

Laura Willems

laura.2@live.be
trainer

Lenie De Decker

leniededecker@gmail.com
trainer

Lennert Grawet

lennert.grawet@hotmail.com
trainer

Lieselot Geirnaert

lieselot.geirnaert@rapenvrank.be
trainer

Lisa Baetsle

lisa_baetsle@hotmail.com
trainer

Lisa Tack

lisatack@hotmail.com
trainer

Loreen Van Den Bulcke

loreenvandenbulcke@hotmail.com
trainer

Lotte Speeckaert

lo.speeckaert@gmail.com
trainer

Maité Welvaert

maite.welvaert@gmail.com
trainer

Margot Bruggeman

sofie9920@hotmail.com
trainer

Mieke Courtmans

mieke_courtmans@hotmail.com
trainer

Morgane Van Heirseele

morgane.vanheirseele@sfevergem.be
trainer

Nathalie Van Hamme

vhn@hotmail.be
trainer

Nicolas Van Waeyenberge

nicolas.van.waeyenberge@gmail.com
trainer

Niels Tack

niels_tack@hotmail.com
trainer

Nikki Vermeersch

nikkitje_8@hotmail.com
trainer

Nore Wostyn

norewostyn@hotmail.com
trainer

Pauline Vandenberghe

vandenberghe.pauline@hotmail.com
trainer

Phaedra Denolf

phaedra.denolf1@gmail.com
trainer

Pieter Goedertier

pietergoedertier@hotmail.com
trainer

Ruben Pauwels

rubenpauwels@skynet.be
trainer

Rudy Deuwel

rudy.deuwel@telenet.be
trainer

Sabine Pauwels

freddy.gaelens@telenet.be
trainer

Seppe Van De Walle

seppe.vandewalle@gmail.com
trainer

Sien Esprit

sien.esprit@outlook.com
trainer

Simon David

simondavid94@hotmail.com
trainer

Sofie Verbrugge

sofie.verbrugge@outlook.com
trainer

Tahnee Langedijk

marleen.veireman@skynet.be
trainer

Teresa De Vleesschauwer

teresa.dv@hotmail.com
trainer

Tessa Vandewalle

tessa_vandewalle@msn.com
trainer

Tessa Deuwel

tessa.deuwel@rapenvrank.be
trainer

Thibo Noyen

thibo.noyen@hotmail.be
trainer

Tiffany Matthys

tiffanymatthys90@gmail.com
trainer

Tim Coddens

timcoddens@outlook.com
trainer

Yana Hermie

hermie.roos@gmail.com
trainer

Yaris Vereecken

nancy.de.kezel@telenet.be
trainer

Zoë Eeckhout

leeckhou@elis.ugent.be
Locaties

Waar trainen onze groepen ?

Sporthal Evergem-Centrum

Kapellestraat 75
9940 Evergem

Sporthal Hoge Wal

Guldensporenlaan 32
9940 Ertvelde

Gemeentelijke basisschool Sleidinge

Sleidinge-Dorp 142
9940 Sleidinge

Sporthal Bourgoyen

Driepikkelstraat 30
9030 Mariakerke

Sporthal Keiskant

Keiskantstraat 3
9031 Drongen

Sporthal MUDA

Hofblikstraat 21
9940 Evergem

Geschiedenis

De geschiedenis van onze club

De turnclub werd in Sleidinge gesticht in 1924 door de directeur van de jongensschool: onderwijzer De Gryze en een turnleider uit Waarschoot: de heer Pol Martens. Zoals de naam "Rap & Vrank" uitdrukt wilden ze aantonen dat de "Sleinse jongens" rappe jongens waren en goed hun mannetje konden staan. Het materiaal dat ze toen hadden bestond uit een dubbele barre, een rek, een paard met bogen, ringen en een paar matten. Tweemaal per week werd er gertraind. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd er op een laag pitje verder getraind. De turnertjes moesten zelf het hout om het zaaltje te verwarmen meebrengen.

In 1946 werd de draad van Rap & Vrank terug goed opgenomen met twee zeer verdienstelijke leiders: Edmond Van De Veire en Camiel Criel.

In 1951 kwam er een nieuwe voorzitter: Jules Geers. Deze zorgde ervoor dat de club de "Koningstitel" kon verwerven. Hiervoor moest de club 25 jaar bestaan en voorgedragen worden door een volksvertegenwoordiger. Ter gelegenheid van de Koningstitel en de 30ste verjaardag van de club mocht Sleidinge het 38ste gouwfeest van de Katholieke Turn- en Sportfederatie organiseren. Heel het dorp werkte mee en het feest duurde twee dagen. Voor het eerst in de geschiedenis van de turnsport kon er gestreden worden om de prijs van "Zijne Majesteit Koning Boudewijn".

In 1954 - 1955 werd op verzoek van Monseigneur Callewaert door turnclub Rap & Vrank een meisjesafdeling opgericht, namelijk: Sint-Godelieve.

In de jaren '50 en '60 waren er steeds 30 à 40 actieve leden. Ze namen deel aan kampioenschappen van het Meetjesland en ook aan bonds- en gouwfeesten. Steeds werden er medailles en bekers verdiend door de club. Enkele zeer goede personen waren: Gerard Cocquyt, Adelin Verbist en Lucien Reyniers.

In 1964 werd terug een feestjaar: 40 jaar Rap & Vrank en terug organiseren van de 48ste gouwfeesten. 28 deelnemende ploegen streden voor de prijs van "Zijne Majesteit Koning Boudewijn".

Begin jaren '70 traden er nieuwe jongeren op de voorgrond: Gerrit Van Acker, Ward De Wildeman en Nolle Van Renterghem. Deze mensen turnden verschillende medailles bijeen.

1974: 50ste verjaardag van de club en organiseren van de 58ste gouwfeesten.

1976: Fusie tussen Sleidinge, Ertvelde en Evergem. Rap & Vrank wou ook bijdragen tot de integratie van de deelgemeenten en nodigde jongens uit Ertvelde en Evergem uit. Er werden twee nieuwe afdelingen opgericht, namelijk: de veteranen en een groep voor 13-14 jarigen.

Begin jaren '80 kwam het voortbestaan van Rap & Vrank in het gedrang. Het bestuur met ondermeer Lucien Reyniers zorgde ervoor dat de club overeind bleef. Lucien kreeg hiervoor in 1984 het diploma van "Sportverdienste van de gemeente". In die tijd had Sleidinge twee topturners: Guy Meiresonne en Bart Wylleman.

Na een moeilijke periode kwamen er nieuwe initiatieven met o.a. aerobics in 1983 en kleuterturnen in 1984. Zo mocht in 1984 het bestuur met nieuwe voorzitter Frank De Wildeman fier zijn toen ze op hun grote turnshow ter gelegenheid van de 60ste verjaardag met 120 leden konden aantreden. Er werd toen gebruik gemaakt van de nieuwe sporthal te Eeklo.

In 1986 sloot Rap & Vrank zich aan bij de Vlaamse Turnliga, die behoort tot de Koninklijke Belgische Turnbond. Dit bood meer mogelijkheden aan de turners om van jongs af aan deel te nemen aan competities.

In 2000 was er terug een grote verandering. Vanaf nu werd er gebruik gemaakt van de Evergemse Gemeentelijke Sporthal. Dit bood de mogelijkheid om het gamma uit te breiden. Ook in 2000 werd de twaalfjarige Imran Alam uit Sleidinge (lid van onze club), nationaal miniemenkampioen toestelturnen. Zijn team- en reeksgenoot Niels De Muynck werd dertiende. In 2001 behaalde Imran de gouden medaille op het Belgisch Kampioenschap. Deze schitterende resultaten werden behaald mede dankzij hun trainers Bart Wylleman (zelf Belgisch kampioen aan de ringen in de jaren '80) en Filip Papegnie.

De seizoenen 2005 - 2006 en 2006 - 2007 waren in alle opzichten geslaagde seizoenen. Onze basisgroepen turnen werden uitgebreid met een jongens basisgroep. Ook onze wedstrijdgroepen namen deel aan wedstrijden in verschillende disciplines, nl. acro, recreademo, dans en tumbling. Er werden verscheidene medailles behaald en in de categorie Tumbling C/D behaalden we zelfs 2 Oost-Vlaamse titels en een algemene Vlaamse titel.

Vandaag kunnen dan ook heel wat mensen hun gading vinden bij turn- en dansclub Rap & Vrank:

Er is kleuterturnen, recreatiefturnen voor de lagere school en het middelbaar. Er is een selectiegroep voor al wie wat gevorderd is. Wie mee wil doen aan competitie en hiervoor over de nodige capaciteiten beschikt kan zich aansluiten bij onze competitiegroepen. Er worden danslessen gegeven voor zowel kinderen als dames van alle leeftijden. Ook aan de heren wordt er gedacht, want deze kunnen naar de conditietraining of gaan turnen.